Po co ci 1 procent podatku?

Dzisiaj będzie na poważnie o tym dlaczego warto zrobić coś dobrego. Jakiś czas temu jeden z moich przyjacół napisał na swoim profilu w social media takie słowa:

„Na co 1%? Tyle ważnych spraw dookoła, wartościowych inicjatyw jak np. Miłość nie wyklucza, Kampania Przeciw Homofobii, ale też inne, cenne, prywatne prośby i sugestie. No i wymyśliłem. 1% raz w roku to zdecydowanie mało. Więc robię sobie listę dwunastu procentów. Tak, jakbym co miesiąc miał podejmować jedną decyzję, gdzie pójdzie mój podatek. Jestem za większą swobodą wyboru. Przecież można zrobić zwykły przelew (darowiznę) a nie liczyć na pośrednika – państwo. W dodatku może nie za bardzo chcę, aby obecne PiS-państwo wiedziało kogo wspieram.”

I to mnie zainspirowało pomyślałem, że ukradnę ten pomysł. Rachunek jest prosty 1% w ciągu 12 miesięcy to już 12% dla różnych organizacji w ciągu roku. A przecież wystarczy, że raz dziennie klilniesz w www.pajacyk.pl lub zrezygnujesz z kupienia lodów w niedziele palmową na wycieczce z rodziną, albo z jednej paczki papierosów. I tak właśnie co jakiś czas wspieram różne pomysły lub inicjatywy, które zostawiają jakiś trwały ślad w smutnej POpisowej rzeczywistości lub poprostu są szeroko komentowane w internecie.  Nie zapomniałem w tym roku o KPH choć nie był to 1 procent, a jeden z 12%. I Ty też nie zapomnij przekazać komuś swojego 1 procenta, bo ten ktoś może naprawdę dobrze go wykorzystać.  Na rozliczenie podatku za miniony rok zostało dokładnie 18 dni. Dobrze to wykorzystaj i zastanów się komu ostatnio pomogłeś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *